Unia Europejskich Federalistów

Siedziba:
ul. Zielona 25 m. 11
90-602 Łódź
NIP:
7251463586
KRS:
0000243934
PKO Bank Polski S.A.
94 1440 1231 0000 0000 0542 9455
Pokaż dane

Wyjazdy edukacyjne dla
dorosłych i młodzieży

ul. Zielona 25 m. 11, 90-602 Łódź
tel. (+48 42) 630 08 22
fax (+48 42) 630 31 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype:Zadzwoń do nasZadzwoń do nas

Start  //  Aktualności
Przeczytaj więcej... Oferty dla młodzieży    

Oferty dla młodzieży

Zachęcamy dyrektorów szkół i nauczycieli do zapoznania się z ofertami wyjazdów edukacyjno-językowych dla młodzieży. Każdą ofertę możemy dostosować do indywidualnych potrzeb placówki.

Przeczytaj więcej...
Przeczytaj więcej... Oferta indywidualna    

Oferta indywidualna

Zapraszamy pracowników oświaty do współpracy przy organizacji wyjazdów edukacyjnych

Przeczytaj więcej...
Przeczytaj więcej... 20 lat z Wami!    

20 lat z Wami!

Zespół UEF dziękuje wszystkim za zaufanie i współpracę.

Przeczytaj więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Projekt_FWPN

Projekt zakłada realizację praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 na terenie Niemiec, w wybranych czterech firmach - zakładach pracy zgodnych z profilem kształcenia zawodowego uczniów polskich. Zakres zawodowy: montaż urządzeń mechatronicznych łączenie obwodów elektrycznych i elektronicznych oaz programowanie sterowników CNC. Obszar programowy praktyk: 2 tygodnie w warsztatach szkoleniowych; półtora tygodnia w różnych działach (budowa sprzętu badawczego, produkcja narzędzi).

12 uczniów ZSP nr 10 odbędzie praktyki w czterech renomowanych zakładach produkcyjnych (mechatronicznych )  Marquardt, CHIRON, AESKULAP i KARL STORZ. Projekt jest dofinansowany  przez  Polsko-Niemiecką Współpracę  Młodzieży (7 uczniów–dofinansowanie  kosztów przejazdu i zakwaterowania) PRAKTYKA w KRAJU SĄSIADA oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Szanowni Państwo! Uprzejmie prosimy o chwilę zastanowienia się i udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Państwa preferencje będą pomocne podczas opracowywania oferty wyjazdów edukacyjnych na 2019 rok.
ANKIETA

 

Trogen14 lutego ze Szwajcarii wróciła 40 osobowa grupa uczniów i 6 nauczycieli. Uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach wraz z rówieśnikami z Serbii. Dyskusje na temat tolerancji, sposobu spędzania wolnego czasu przez młodzież, uznawanych wartości oraz prezentacje elementów kultur narodowych Polski i Serbii wypełniały czas warsztatów. Poza tym wycieczki poznawcze w różne miejsca Szwajcarii a także gry sportowe i zabawy na śniegu dopełniały czas przerwy semestralnej. Zajęcia wzmacniające osobowość uczestników, zabawy oraz audycja radiowa, zostały uwiecznione w fotografiach, które można obejrzeć tutaj klikając.

 

IMG 20180131 104042Kończą się młodzieżowe warsztaty w Szwajcarii. Dwutygodniowy turnus dla młodzieży z woj. łódzkiego przypadł na czas ferii. Odpoczynek połączyli z zajęciami podnoszącymi samoocenę, szlifowaniem angielskiego i poznaniem części Szwajcarii. Istotnym elementem warsztatów była współpraca z rówieśnikami z Serbii. Wspólnie przygotowali i wyemitowali audycję radiową, którą wczoraj można było usłyszeć w internecie. W programie udział wzięło 40 gimnazjalistów i licealistów. UEF sfinansowała udział 17 uczniów, korych los boleśnie doświadczył. Warsztaty współfinansował szwajcarski  Kinderdorf Pestalozzi.

 

29 stycznia do Szwajcarii wyjeżdża grupa młodzieży. Dziewczęta i chłopcy z rocznika 2001/2002 wezmą udział w międzynarodowych warsztatach. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Oprócz zajęć warsztatowych, zaplanowano zwiedzanie Szwajcarii i zajęcia rekreacyjne z rówieśnikami z Serbii.

Planowany wyjazd został zarejestrowany w Kuratorium Łódzkim pod numerem 2327/LOD/2018-Z.

Rejestrację można odnaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce "Wypoczynek/Baza wypoczynku" lub klikając w czerwony numer i wpisując go w rubrykę "nr zgłoszenia".

 

Native speakerNa początku lipca młodzież z gimnazjum skierniewickiego, dzięki wsparciu finansowemu Miasta oraz pomocy programowo-organizacyjnej UEF zrealizowała program językowy. Program ten realizowany był w Anglii, zajęcia prowadzili native speakers.

Nad doprowadzeniem do realizacji tego projektu czuwał dyrektor Robert Jarczewski.

 

P1050033b

Ponad trzydzieści nauczycielek przedszkoli z Poznania, Kielc i Koszalina zrzeszonych w Poznańskim Oddziale Polskiego Komitu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu, pod kierownictwem prezes Teresy Grad, poznawało przez tydzień doświadczenia szwajcarskich i niemieckich przedszkoli. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się polskie metody pracy w przedszkolu. Wymiana była więc obustronna. Wykład w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Szwajacarii również rozpalił dyskusję. Żar ten można było ugasić dopiero na wdospadach w Schaffhausen (cudowne wrażenia). Wizytowane przedszkola w dużym mieście i małych miejscowościach obu krajów jasno ukazywały jak preferowana jest w wychowaniu przedszkolnym samodzielność i swoboda dziecka. W programie komplementarnym podobały się również wodospady w Tribergu, zabytki Norymbergii i "Mała Francja" w Strasburgu. Pouczająca była także wizyta w Radzie Europy.

 

SzwecAnimatorzy pedagogiczni spod znaku Celestyna Freineta wraz z UEF zorganizowali w dniach 2-6 maja, kolejną wizytę w szkołach, które upodobały sobie metodę francuskiego pedagoga. Tym razem były to trzy z czerech istniejących w Szwecji szkoły freinetowskie. Szkoły te kierują się pedagogika naturalistyczną. Wychowanie przez pracę to jeden z kierunków tej metody. Nauczyciele biorący udział w wyjeździe studyjnym do Sztokholmu dzielili się doświadczeniami z koleżeństwem m.in. w Freinetskolan Tallbacken. Udało się również zwiedzić Muzeum Nobla.

 

Certyfikat Signal IdunaZaświadczenie w wpisie do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych