Siedziba: ul. Zielona 25 m. 11 90-602 Łódź |
NIP: 7251463586 KRS: 0000243934 |
PKO Bank Polski S.A. 94 1440 1231 0000 0000 0542 9455 |
ul. Zielona 25 m. 11, 90-602 Łódź
tel. (+48 42) 630 08 22
fax (+48 42) 630 31 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype:Zadzwoń do nas
Projekt zakłada realizację praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 na terenie Niemiec, w wybranych czterech firmach - zakładach pracy zgodnych z profilem kształcenia zawodowego uczniów polskich. Zakres zawodowy: montaż urządzeń mechatronicznych łączenie obwodów elektrycznych i elektronicznych oaz programowanie sterowników CNC. Obszar programowy praktyk: 2 tygodnie w warsztatach szkoleniowych; półtora tygodnia w różnych działach (budowa sprzętu badawczego, produkcja narzędzi).
12 uczniów ZSP nr 10 odbędzie praktyki w czterech renomowanych zakładach produkcyjnych (mechatronicznych ) Marquardt, CHIRON, AESKULAP i KARL STORZ. Projekt jest dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (7 uczniów–dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania) PRAKTYKA w KRAJU SĄSIADA oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Szanowni Państwo! Uprzejmie prosimy o chwilę zastanowienia się i udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Państwa preferencje będą pomocne podczas opracowywania oferty wyjazdów edukacyjnych na 2019 rok.
ANKIETA
14 lutego ze Szwajcarii wróciła 40 osobowa grupa uczniów i 6 nauczycieli. Uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach wraz z rówieśnikami z Serbii. Dyskusje na temat tolerancji, sposobu spędzania wolnego czasu przez młodzież, uznawanych wartości oraz prezentacje elementów kultur narodowych Polski i Serbii wypełniały czas warsztatów. Poza tym wycieczki poznawcze w różne miejsca Szwajcarii a także gry sportowe i zabawy na śniegu dopełniały czas przerwy semestralnej. Zajęcia wzmacniające osobowość uczestników, zabawy oraz audycja radiowa, zostały uwiecznione w fotografiach, które można obejrzeć tutaj klikając.
Kończą się młodzieżowe warsztaty w Szwajcarii. Dwutygodniowy turnus dla młodzieży z woj. łódzkiego przypadł na czas ferii. Odpoczynek połączyli z zajęciami podnoszącymi samoocenę, szlifowaniem angielskiego i poznaniem części Szwajcarii. Istotnym elementem warsztatów była współpraca z rówieśnikami z Serbii. Wspólnie przygotowali i wyemitowali audycję radiową, którą wczoraj można było usłyszeć w internecie. W programie udział wzięło 40 gimnazjalistów i licealistów. UEF sfinansowała udział 17 uczniów, korych los boleśnie doświadczył. Warsztaty współfinansował szwajcarski Kinderdorf Pestalozzi.
29 stycznia do Szwajcarii wyjeżdża grupa młodzieży. Dziewczęta i chłopcy z rocznika 2001/2002 wezmą udział w międzynarodowych warsztatach. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Oprócz zajęć warsztatowych, zaplanowano zwiedzanie Szwajcarii i zajęcia rekreacyjne z rówieśnikami z Serbii.
Planowany wyjazd został zarejestrowany w Kuratorium Łódzkim pod numerem 2327/LOD/2018-Z.
Rejestrację można odnaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce "Wypoczynek/Baza wypoczynku" lub klikając w czerwony numer i wpisując go w rubrykę "nr zgłoszenia".
Na początku lipca młodzież z gimnazjum skierniewickiego, dzięki wsparciu finansowemu Miasta oraz pomocy programowo-organizacyjnej UEF zrealizowała program językowy. Program ten realizowany był w Anglii, zajęcia prowadzili native speakers.
Nad doprowadzeniem do realizacji tego projektu czuwał dyrektor Robert Jarczewski.
Ponad trzydzieści nauczycielek przedszkoli z Poznania, Kielc i Koszalina zrzeszonych w Poznańskim Oddziale Polskiego Komitu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu, pod kierownictwem prezes Teresy Grad, poznawało przez tydzień doświadczenia szwajcarskich i niemieckich przedszkoli. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się polskie metody pracy w przedszkolu. Wymiana była więc obustronna. Wykład w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Szwajacarii również rozpalił dyskusję. Żar ten można było ugasić dopiero na wdospadach w Schaffhausen (cudowne wrażenia). Wizytowane przedszkola w dużym mieście i małych miejscowościach obu krajów jasno ukazywały jak preferowana jest w wychowaniu przedszkolnym samodzielność i swoboda dziecka. W programie komplementarnym podobały się również wodospady w Tribergu, zabytki Norymbergii i "Mała Francja" w Strasburgu. Pouczająca była także wizyta w Radzie Europy.
Animatorzy pedagogiczni spod znaku Celestyna Freineta wraz z UEF zorganizowali w dniach 2-6 maja, kolejną wizytę w szkołach, które upodobały sobie metodę francuskiego pedagoga. Tym razem były to trzy z czerech istniejących w Szwecji szkoły freinetowskie. Szkoły te kierują się pedagogika naturalistyczną. Wychowanie przez pracę to jeden z kierunków tej metody. Nauczyciele biorący udział w wyjeździe studyjnym do Sztokholmu dzielili się doświadczeniami z koleżeństwem m.in. w Freinetskolan Tallbacken. Udało się również zwiedzić Muzeum Nobla.