Unia Europejskich Federalistów

Siedziba:
ul. Zielona 25 m. 11
90-602 Łódź
NIP:
7251463586
KRS:
0000243934
PKO Bank Polski S.A.
94 1440 1231 0000 0000 0542 9455
Pokaż dane

Wyjazdy edukacyjne dla
dorosłych i młodzieży

ul. Zielona 25 m. 11, 90-602 Łódź
tel. (+48 42) 630 08 22
fax (+48 42) 630 31 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype:Zadzwoń do nasZadzwoń do nas

Start  //  Jak uzyskać dofinansowanie?

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 (Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 46 poz.430), każdy nauczyciel może ubiegać się o dofinansowanie różnych form doskonalenia zawodowego. Jedną z takich form są zagraniczne wyjazdy edukacyjne organizowane przez Unię Europejskich Federalistów. Mowa o nich w §.3 p.3 i 4 Rozporządzenia. Dofinansowanie możliwe jest dzięki odpisowi 1% od wszystkich pensji nauczycielskich w obszarze danego organu prowadzącego.

Organ prowadzący opracowują regulamin podziału tych pieniędzy i procedurę występowania po nie. Najczęściej stosuje się zasadę, że nauczyciele zgłaszają na opracowanych przez organ formularzach wniosek o dofinansowanie swojego określonego dokształtu. Wnioski takie należy składać w październiku na następny rok kalendarzowy.

Dyrektorzy zbiorcze zamówienie składają do organu prowadzącego do 30 listopada. Często stosowaną zasadą jest przyznawanie ok. 60% kosztu programu doskonalenia dla nauczyciela lub dyrektora. Placówka w swoim budżecie również może przewidzieć paragraf dotyczący programów zagranicznych. Wtedy z tych pieniędzy może dodatkowo dofinansować udział nauczyciela lub dyrektora w zagranicznych programie dokształcającym. W ten sposób mogą powstać trzy źródła finansowanie zagranicznego wyjazdu edukacyjnego: fundusz na doskonalenie zawodowe, budżet szkoły oraz odpłatność nauczyciela.

 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Szanowni Uczestnicy Edukacyjnych Wyjazdów z UEF.

Informujemy Państwa o możliwości skorzystania z dofinansowania na organizowane przez nas szkolenia. Dofinansowanie pochodzi z Krajowego Funduszu Szkoleniowego za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy, który rozpoczął przyjmowanie wniosków na rok 2016.

Nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogą skorzystać z tego dofinansowania.

Należy ze strony Powiatowego Urzędu Pracy właściwego dla miejsca siedziby szkoły, pobrać druk wniosku, wypełnić go i złożyć do Powiatowego Urzędu Pracy. Wniosek może złożyć szkoła na wszystkie zaplanowane w tym roku szkolenia (dotyczy to wszystkich nauczycieli planujących udział w szkoleniach, nie tylko naszych). Jeden wniosek na wszystkie szkolenia dla jednego lub wielu nauczycieli.

Chętnie pomożemy w wypełnieniu wniosku.

Urząd Pracy ma 30 dni na rozpatrzenie złożonego wniosku.

Do rozliczenia dofinansowania potrzebna będzie faktura wystawiona przez podmiot szkolący (w naszym wypadku faktura od UEF). Fakturę możemy wystawić przed zaplanowanym szkoleniem jak i po zakończeniu (w zależności od wymogów Urzędu Pracy).

Dofinansowanie może kształtować się w wysokości ok. 1000zł. Warto więc złożyć wniosek.

Wniosek składa szkoła. Urząd Pracy po podpisaniu umowy przekazuje pieniądze na konto szkoły a szkoła po wystawieniu przez UEF faktury, przelewa pieniądze na nasze konto.

                                                                   

Certyfikat Signal IdunaZaświadczenie w wpisie do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych