Stowarzyszenie Unia Europejskich Federalistów

Zapewniamy najwyższej jakości wyjazdy edukacyjne!

UEF Polska jest pozarządową organizacją non-profit, która działa od 1994 roku. Celem organizacji jest edukacja i integracja europejska, promowanie i wspieranie rozwoju wymiany między polskimi a zagranicznymi uczniami i nauczycielami.

Nasza działalności powiązana jest z doskonaleniem zawodowym nauczycieli z całej Polski, które skupia się w szczególności na rozwijaniu umiejętności interkulturalnych w zakresie prawa oświatowego, na wprowadzanie nowoczesnych technologii do szkół oraz kreowania wizerunku szkoły na rynku europejskim.

Od początku istnienia, Stowarzyszenie zorganizowało szkolenia zagraniczne dla wielu dyrektorów i nauczycieli. Na naszych wyjazdach główny naciska kładziemy na wymianę doświadczeń z placówkami w odwiedzanym kraju. Nasi dyrektorzy i nauczyciele są w szczególny sposób przyjmowani przez zagraniczne palcówki. Oprócz prezentacji gdzie nasi uczestnicy mogą zadawać pytania prowadzimy w szkołach wizytowanie zajęć.

Nasze stowarzyszenie również wspiera integrację polskiej młodzieży poprzez tygodniowe wyjazdy edukacyjne. Główny nacisk kładziemy na rozwój kompetencji językowych. Zajęcia prowadzimy w formie zadań językowych w terenie, spotkaniem z native speakerem, wizytowaniem szkoły gdzie nasza młodzież ma możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami z innych krajów i zwiedzaniem miejsc z lokalnym przewodnikiem.

Każdorazowo przed przystąpieniem do realizacji konkretnego projektu przystępujemy do omówienia i szczegółowego określenia oczekiwań ze strony szkoły co do jego przebiegu. Starannie omawiamy cele i przedstawiamy środki ich osiągnięcia.

Gwarancja

UEF Polska posiada wszelkie pozwolenia uprawniające do organizacji turystyki, zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.
Numer ewidencyjny: 35488

Bezpieczeństwo

Posiadamy zabezpieczenie finansowe w Signal Iduna w wysokości 233 920 zł, które w razie niewypłacalności biura gwarantuje uczestnikom powrót do kraju, jak i zwrot poniesionych wpłat za wycieczkę.

Fundusz Gwarancyjny

Za każdego uczestnika wycieczek odprowadzamy składkę do Funduszu Gwarancyjnego, który stanowi drugi filar zabezpieczenia na wypadek niewypłacalności biura.

Fundusz Pomocy

Za każdego uczestnika odprowadzamy składkę do Turystycznego Fundusz Pomocy, gdzie są gromadzone środki, z których podróżni otrzymają zwroty za imprezy niezrealizowane z powodu wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności.